Uczniowie klasy III biorą udział w konkursie ,,Szkolne przygody gangu Fajniaków". W ubiegłym tygodniu tematem przewodnim był rozwój czytelnictwa, zaś w tym kładzie się nacisk na rozwijanie wrażliwości ekologicznej i troskę o środowisko. Do dyspozycji uczniów są cztery filary odpowiadające żywiołom natury: woda, ziemia, ogień i powietrze. Klasa III wybrała eksperymentowanie z wodą. Przygotowała zajęcia ,,Woda przyjmująca kształt naczynia" i ,,Wędrująca woda". W trakcie zajęć dzieci czytały fragmenty książki ,,Oszczędzaj kropelkę" M. Przewoźniaka.
Światowy dzień mycia rąk
- 18.10.2020
- 11
15.10.2020r Oddziały Przedszkolne wzięły udział w Światowych Obchodach "Dnia mycia rąk". W tym zatem dniu odbyła się pogadanka na temat właściwej higieny oraz odpowiedniego mycia rąk. Było wspólne mycie rąk, a także taniec przy piosence kąpielowej. Na koniec dzieci wykonały kolorowanki.
Młody przedsiębiorca
- 18.10.2020
Kolejne, z cyklu zajęć "Młody przedsiębiorca" odbyły się w restauracji "Słowiczówka" w Ukcie. Zainteresowani uczniowie mogli poznać zawodowe losy współwłaścicielki, Pani Asi oraz z bliska zapoznać się z funkcjonowaniem "od kuchni" restauracji i związanymi z tym stanowiskami, jakie pełnią tam poszczególne osoby.Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie i poświęcony nam czas.
Święto Edukacji Narodowej
- 15.10.2020
,, Za trud, za uśmiech, za serce... "
Te słowa przyświecały akademii z okazji Święta Edukacji Narodowej, która odbyła się 13.X.2020 roku w Szkole Podstawowej w Ukcie. Podczas uroczystości zaprezentowali się uczniowie klas IV - V, którzy recytowali wiersz K. I. Gałczyńskiego,, Bezmierny mój dług wdzięczności" oraz wykonali piosenkę,, Samba dla pani, dla pana". Zaprezentowany został też rys historyczny, dzięki któremu poznaliśmy genezę tego święta. Przedstawił nam go uczeń klasy ósmej Wiktor Zając. Obsługą sprzętu muzycznego zajął się uczeń Mateusz Bilski. Następnie głos zabrała Pani Barbara Pyrdoł-Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ukcie, która złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Ukcie.Część artystyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli:P. Ewy Szczęsnej, P. Anny Koziatek i P. Joanny Kobus.Podczas uroczystości zostały również wręczone nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły.Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Rucianego Nidy z rąk P. Mariusza Gbura Kierownika Zespołu Ekonomicznej Obsługi Szkół i Przedszkoli otrzymała P. Wanda Lewandowska.Nagrodami Dyrektora Szkoły Podstawowej w Ukcie zostali wyróżnieni:P. Ewa Szczęsna, P. Gabriela Łuszczyk, P. Marianna Konopko, P. Agnieszka Kręciewska.Serdecznie gratulujemy.
Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej
- 13.10.2020
- 3
We wtorek 13 października odbyła się Uroczystość Pasowania na Ucznia Klasy Pierwszej.
To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor Barbara Pyrdoł. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Ukcie. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też upominków od koleżanek i kolegów z klasy II. Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Marcin, Oliwia B., Olivia B., Oliwia C., Tosia, Oliwia J., Gabriel, Kuba, Zosia K., Laura, Zosia N., Nela, Basia, Amelia, Rozalia, Anastazja, Marcelina.
Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości
Mały Miś - Międzynarodowy Program Edukacyjny
- 12.10.2020
Drodzy Rodzice,
Chcielibyśmy poinformować Państwa, iż Oddziały Przedszkolne w roku szkolnym 2020/2021 będą uczestniczyć w Międzynarodowym Programie Edukacyjnym pt. „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi i publicznymi w całej Polsce i za granicą. Projekt składa się z dwóch modułów, których tematyka jest zgodna z kierunkami polityki Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok szkolny 2020/2021. Realizacja modułów sprzyja kształceniu u dzieci kompetencji kluczowych, które stanowią połączenie wiedzy, umiejętności i postaw uważanych za niezbędne dla potrzeb samorealizacji i rozwoju osobistego, aktywnego obywatelstwa, integracji społecznej oraz zatrudnienia.
Cele szczegółowe projektu:
- zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom -uświadomienie roli czytelnictwa w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych;
- tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela;
- wprowadzenie dziecka w świat literatury;
- budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną;
- przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych;
- propagowanie praw dziecka;
- kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego;
- rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności u dzieci;
- rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i nauczycieli;
- kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci;
- włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego;
- promocja przedszkola;
- rozwijanie współpracy między nauczycielami
- kształcenie na odległość.
Projekt składa się z następujących modułów:
1.„Książki dzieciństwa” –misiowy ranking książkowych hitów dzieci i rodziców.
Realizacja projektu będzie polegać na wspólnym wyszukiwaniu ulubionych pozycji książkowych według określonych przez Misiową Mamę tematów, a następnie na tworzeniu recenzji z rodzicami dzieci w nawiązaniu do doświadczeń czytelniczych rodziców. Efektem finalnym będzie zaprezentowanie rysunków wykonanych przez dzieci. Na koniec dzieci zdobywają dyplom: „Odkrywcy pisma”, świadczący o rozwijaniu zainteresowań czytaniem i pisaniem.
2. Mały Miś w świecie emocji. Rozwijanie inteligencji emocjonalnej dzieci.
Mały Miś poprzez opowiadania i wiersze wprowadza dzieci w świat emocji. Głównym celem modułu jest kształtowanie u dzieci umiejętności rozpoznawania, nazywania i rozróżniania emocji oraz rozwijanie zdolności radzenia sobie z nimi. Nauczyciele w ramach projektu tworzą wspólnie bazę zabaw/ćwiczeń służących do pracy nad emocjami. Efektem finalnym jest stworzenie „Kuferka emocji”, w którym dzieci wraz z nauczycielem gromadzą sposoby na radzenie sobie z emocjami.
3.Dbamy o zdrowie z Małym Misiem. Kształtowanie czynnych postaw wobec zdrowia i bezpieczeństwa poprzez propagowanie zdrowego stylu życia i tworzenie warunków do dokonywania wyborów sprzyjających zdrowiu.
Dzieci wspólnie z Małym Misiem obchodzą „Światowy Dzień Mycia Rąk” i „Dzień Zdrowego Śniadania”. Układają rymowanki zachęcające do zdrowego odżywiania. Samodzielnie komponują zdrowe śniadanie. Zapraszają osoby, które mogą zaprezentować swój zawód/zainteresowania związane tematyką zdrowia np. dietetyka. Na koniec dzieci zdobywają dyplom: „Strażnika zdrowia”, świadczący o rozwijaniu zainteresowania zdrowiem i higieną.
4. Zmisiowany eko-kalendarz. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczo -technicznych, wyobraźni twórczej oraz kreatywności i aktywności poznawczej dzieci.
Realizacja modułu będzie polegać na świętowaniu w przedszkolu wybranych „świąt ekologicznych”, oczywiście z literackim akcentem. Dzieci wspólnie z nauczycielem decydują, które zaproponowane święta chciałyby celebrować w grupie. Wspólnie wykonują ekologiczny kalendarz i planują poszczególne etapy przygotowań. Zapraszają osoby, które mogą zaprezentować swój zawód/zainteresowania związane z wybraną tematyka np. weterynarza, jeśli dzieci wybrały „Dzień zwierząt”. W przypadku braku możliwości osobistego spotkania nauczyciel organizuje spotkanie przez komunikator lub prezentuje dzieciom filmik/bajeczkę edukacyjną. Misiowa Mama dostarcza listę proponowanych świąt wraz z tytułami polecanymi opowiadań/wierszy/bajeczek do przeczytania dzieciom. Na zakończenie dzieci zdobywają dyplom „Odkrywcy tajemnic przyrody” świadczący o rozwijaniu zainteresowania przyrodą i ochroną środowiska.
5.Misiowe laboratorium „Czterech żywiołów”. Podniesienie jakości pracy żłobka/przedszkola/szkoły poprzez stosowanie zabaw twórczych z elementami doświadczania, obserwowania i eksperymentowania
Realizacja modułu będzie polegać na tworzeniu „Księgi eksperymentów Małego Misia” wg kategorii: ogień, ziemia, woda , powietrze według propozycji podanych przez Misiową Mamę. Eksperymenty będą przeprowadzone w domu i w przedszkolu. Do każdego żywiołu dzieci wraz z nauczycielem przyporządkowują odpowiednie zasady bezpieczeństwa.
6. Mały Miś i Supertajny Projekt.
Ze względu na wysoki poziom tajności modułu wszystkie informacje na jego temat zostaną przekazane w późniejszym czasie. Bądźcie czujni! ☺
7.Bijemy Rekord Polski z Małym Misiem w głośnym czytaniu w wielu lokalizacjach równocześnie! (możliwość realizacji modułu będzie ściśle związana z sytuacją epidemiologiczną w kraju i wynikającymi z racji tego obostrzeniami)
Czy Mały Miś lubi wyzwania? Jasne! I chętnie podejmie jedno razem z Wami. Jednoczesne czytanie na głos w przedszkolach przez jak największą liczbę osób –to jest nasz cel. Próba ustanowienia Rekordu ma pomóc w rozpropagowaniu właściwych zachowań czytelniczych w placówkach oświatowych oraz zwiększyć skalę zainteresowania projektem. Szczegółowe informacje i wytyczne na temat sposobu realizacji modułu zostaną przekazane w późniejszym terminie.
Serdecznie zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w realizacji poszczególnych modułów projektu.
Joanna Kobus, Gabriela Łuszczyk, Barbara Grajko
Kalendarz uroczystości szkolnych 2020/2021
- 07.10.2020
Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji
- 07.10.2020
PEDAGOG SZKOLNY
- 21.09.2020
Godziny pracy pedagoga w Szkole Podstawowej w Ukcie w roku szkolnym 2020/2021
Poniedziałek
1155 – 1240 zajęcia korekcyjno – kompensacyjne/klasa I/
1250 – 1335 zajęcia korekcyjno – kompensacyjne/klasa III/
Wtorek
800-900 zajęcia korekcyjno-kompensacyjne /oddz. przedszk. gr. 0/
900 – 1000 poradnictwo psychologiczno – pedagogiczne
1250 – 1335 zajęcia korekcyjno – kompensacyjne/klasa V /
Środa
800 - 900 zajęcia korekcyjno -kompensacyjne / oddz. przedszk. gr. 0/
1000- 1100 poradnictwo psychologiczno – pedagogiczne
1250 – 1335 zajęcia korekcyjno – kompensacyjne/klasa VI ind./
Czwartek
900- 1000 - poradnictwo psychologiczno – pedagogiczne
1345 – 1430 - zajęcia korekcyjno – kompensacyjne/klasa VII/
Piątek
1250 - 1335 - zajęcia korekcyjno – kompensacyjne/klasa IV/
Sala psychologa/pedagoga znajduje się w budynku przedszkola na parterze.
Serdecznie zapraszam Rodziców i Uczniów
Barbara Pyrdoł
Procedury funkcjonowania szkoły w czasie epidemii
- 17.09.2020
Archiwum Aktualności