• Fotorelacja z Jasełek

• 22.12.2023

• Spotkanie opłatkowe

• 22.12.2023
          • Dzisiejszego dnia w klasach 1-3 odbyło się spotkanie opłatkowe. Tymoteusz przeczytał fragment Pisma Świętego mówiący o narodzinach Jezusa. Dzieci podzieliły się opłatkiem i złożył sobie życzenia świąteczne. Następnie zaśpiewały ulubione kolędy i pastorałki

Niechaj nadchodzące święta będą radosne,

zdrowe i miłe,

a Nowy Rok przyniesie

spełnienie najskrytszych marzeń

i realizację wszelkich planów

WESOŁYCH ŚWIĄT

• 21.12.2023
          • Czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole, to zapach igliwia, pieczonych pierników i Jasełka. To właśnie wczoraj wieczorem szkolna stołówka zamieniła się w drogę Maryi i Józefa z Nazaretu do Betlejem. Ciepła historia narodzin Jezusa, opowiadana przez Mamę dzieciom przy choince, przeniosła nas do świata, w którym nic nie było łatwe, a wszystko możliwe. Na scenie, wśród chóru aniołów i śpiewu kolęd pojawił się Archanioł Gabriel, pasterze i królowie. Po przedstawieniu, wspólnej modlitwie i odczytaniu Ewangelii podzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie „Wesołych, pełnych pokoju i miłości Świąt Bożego Narodzenia”.

Żeby nasza Miłość miała realny wymiar, tego dnia odbył się kiermasz ozdób świątecznych, a uzyskane środki zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację uczennicy pierwszej klasy, Michalinki i siostrzyczki ucznia klasy trzeciej, Agatki.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor, Barbarze Pyrdoł za wprowadzenie nas w świąteczny nastrój, zaproszonym gościom za przybycie. W sposób szczególny dziękujemy Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Ruciane-Nida Piotrowi Ryszardowi Felińskiemu, Pani Sekretarz Danucie Kowalewskiej, Panu Wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej Mariuszowi Paradowskiemu, Sołtysowi wsi Ukta, Adamowi Wiszowatemu, Księdzu Bogusławowi Juroszkowi za wspólną modlitwę oraz mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej Betezda w Ukcie. Panu Waldemarowi Bzurze, za piękne zdjęcia. Kołu Gospodyń Wiejskich z Ukty za wigilijny poczęstunek w postaci tradycyjnego barszczu i krokietów. Kołu Gospodyń Wiejskich "Wojnowianka" za piękne stroiki na kiermasz. Dziękujemy Rodzicom za nieodzowną pomoc i przepyszne słodkości.

• Ozdoby świąteczne

• 20.12.2023
          • Uczniowie z klasy trzeciej w ramach akcji charytatywnej szyli, pod kierunkiem Pani Eweliny, ozdoby świąteczne. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony dla Agatki i Michalinki w celu rehabilitacji i walki z chorobą.

• 🎄

• 20.12.2023
          • W tym wyjątkowym przedświątecznym czasie klasy IV, V i część VIII odwiedzili Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie, gdzie podczas zajęć warsztatowych wykonali mnóstwo pięknych bombek, napisali listy do Świętego Mikołaja i spędzili czas w radosnej atmosferze, co widać na załączonych zdjęciach

• Warsztaty bożonarodzeniowe

• 17.12.2023
          • 15 grudnia 2023r, odbyły się w naszej szkole warsztaty bożonarodzeniowe. Podczas spotkania rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wykonali wianki i stroiki świąteczne, które przeznaczymy na sprzedaż w trakcie szkolnych Jasełek. Zebrane środki zostaną przekazane na leczenie naszej uczennicy Michalinki Pisera oraz siostrzyczki naszego ucznia - Agatki Pomianek. Bardzo dziękujemy za liczny udział oraz owocną pracę. Gorąco zachęcamy do kupna stroików i jednocześnie liczymy, że zebrane ze sprzedaży środki pomogą Michalince i Agatce w walce z chorobami i poprawią jakość ich życia.

• Magiczna Gwiazdka

• 15.12.2023
          • Uczniowie klas 1-3 dzisiaj uczestniczyli w „Magicznej Gwiazdce w wiosce Św. Mikołaja” w Gałkowie. Dziękujemy serdecznie Pani Karolinie Ferenstein-Kraśko za zaproszenie oraz mile spędzony przedświąteczny czas.

• Skarpeta św. Mikołaja 🧦🧦🎅

• 07.12.2023
          • Z Mikołajkami tak lubianym świętem przez dzieci wiąże się wiele zwyczajów.

Jednym z nich jest szykowanie przez oczekujące na prezenty dzieci specjalnej skarpety, oczywiście pięknie ozdobionej w rozmaite wzory. Taką to skarpetę św. Mikołaja przygotowały dzieci z klasy 3 na ostatnich zajęciach technicznych. A oto wykonane prace:

• 07.12.2023
          • Z okazji Mikołajek dzieci z klas 1-3 wybrały się na wycieczkę do kina na film „Trolle 3” oraz do Miasteczka Westernowego Mrongoville, na warsztaty świąteczne. Tam wykonały przepyszne pierniczki oraz nauczyły się tańca kowbojskiego

• Kochany Święty Mikołaju

My tak czekamy każdej zimy...

Na dzień Mikołajek czniowie klasy czwartej przygotowali upominki, które twórczo i kreatywnie zapakowali. Były nimi kubeczki świąteczne po brzegi wypchane słodyczami

• Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

• 07.12.2023
          • W ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego prowadzonego na zajęciach świetlicowych uczeń klasy 5 Jakub Kulas-Zubrzycki zrealizował zadanie pt. "Znani Polacy". Jakub zaprezentował uczniom sylwetkę znanego Polaka Henryka Sienkiewicza tworząc piękną prezentację dotyczącą życia i twórczości powieściopisarza, publicysty i laureata Nagrody Nobla. Gratuluję Jakubowi pięknie poprowadzonych zajęć.

• Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

• 07.12.2023
          • Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, który obchodzony był wczoraj tj. 3.12.2023r., klasa V uczestniczyła w zajęciach z pedagogiem specjalnym. Uczniowie przypomnieli sobie kim jest osoba niepełnosprawna, poznali instytucje które pomagają tym osobom oraz w jaki sposób możemy na co dzień wesprzeć osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Pamiętajmy osoby z niepełnosprawnościami są wśród nas!

• Andrzejki Oddziały Przedszkolne

• 07.12.2023
          • Dzisiejszy dzień w oddziałach przedszkolnych był pełen andrzejkowych wróżb, smakołyków, uśmiechu i dobrej zabawy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.