• 23.12.2022
          • „Jak co roku o tej porze

Święta do nas się zbliżają

Z tej okazji szkolne dzieci

Niespodzianki dla Was mają”

Tak rozpoczęły się szkolne Jasełka pod tytułem ,,Gwiazdka w lesie", które przygotowali uczniowie z klasy 3 przy wsparciu społeczności szkolnej.

W świąteczny nastrój wprowadził wszystkich zebranych, Szkolny Chór pod kierunkiem Pani Magdaleny Rydel.

Kolejno grupa przedszkolaków zaśpiewała kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki".

Następnie Pani Dyrektor, Barbara Pyrdoł, złożyła wszystkim serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Podziękowała gościom za przybycie: Pani sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Ruciane - Nida, Danucie Kowalewskiej, Pani Jolancie Puszko, dyrektorowi Domu Pomocy Społecznej "BETEZDA" w Ukcie oraz pensjonariuszom, Panu Mariuszowi Gburowi kierownikowi Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Rucianem – Nidzie, Pracownikom Mazurskiego Parku Krajobrazowego, którzy pomogli nam utrwalić występ na fotografiach i filmie oraz rodzicom i uczniom.

Spotkanie zakończyło się wysłuchaniem słów Pisma Świętego, tradycyjnym dzieleniem się opłatkiem i wspólną słodką biesiadą, którą przygotowali rodzice.

Podczas spotkania odbywał się kiermasz ozdób świątecznych, zorganizowany przez nauczycieli klas I – III przy współudziale rodziców, na rehabilitację Małgosi Banach. Zebrana kwota 3260 zł 1gr, została przelana na konto Małgosi .

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszych Jasełek.

Fotografie, Beata Zaborowska

• 20.12.2022
          • W związku z panującymi trudnymi warunkami drogowymi dojazd autobusu do szkoły dnia 20.12.20222 r. został odwołany. Uczniowie, którzy dojeżdżają proszeni są o pozostanie w domu.

Barbara Pyrdoł

• Warsztaty

• 16.12.2022
          • Wczorajszego dnia w Szkole Podstawowej w Ukcie na warsztatach powstały takie oto cuda, które będzie można zakupić podczas Jasełek już 20 grudnia od godz. 16.00. Bardzo dziękujemy Rodzicom i uczniom z klas młodszych za zaangażowanie w przygotowanie kiermaszu świątecznego. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony dla Małgosi Banach. Serdecznie zapraszamy !

• Wycieczka

• 14.12.2022
          • Dnia 14.12.2022 uczniowie z klas 1-3 wzięły udział w wycieczce do Zagrody Edukacyjnej PUCER koło Barcian. W czasie wizyty przenieśliśmy się do magicznej krainy, w której pachnie miodem, piernikami, pełnej kolorowo przybranych choinek i świecidełek. W programie było m.in:

1. Opowieść o świętach i miodzie.

2. Ozdabianie pierników na choinkę.

3. Krótki film w technice 3D o świętach i towarzyszących im emocjach.

4. Pisanie listu do Mikołaja.

5. Przekazanie listów do wysłania Mikołajowi.

6. Konkurs z miodowymi nagrodami.

7. Chatka Św. Mikołaja.

• Zajęcia "Laboratorium Przyszłości"

• 14.12.2022
          • W tym tygodniu naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Mobilnego Laboratorium Przyszłości, którzy zaprezentowali uczniom klas 4-6 m.in.: działanie Drukarki 3 D oraz mikrokontrolera, które pozwalają uczniom rozwijać kompetencje przyszłości, realizować własne projekty i doskonalić umiejętności przydatne na nowoczesnym rynku pracy. Celem programu „Laboratoria Przyszłości”, w którym udział bierze nasza placówka jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów i zapewnienie im warunków wejścia w przesycony technologią świat z odpowiednimi kompetencjami.

• Wywiadówki klasowe

• 13.12.2022
          • 15 grudnia 2022 r. (w czwartek) o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Ukcie odbędą się wywiadówki klasowe.

Serdecznie zapraszamy Rodziców.

Grono Pedagogiczne

• Wycieczka dzieci z Oddziałów Przedszkolnych

• 09.12.2022
          • 7 grudnia (środa) okazał się bardzo fajnym dniem dla naszych przedszkolaków. Wybraliśmy się do Happy Studio w Piszu, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach świątecznych w towarzystwie elfów. Na początku napisaliśmy listy do Świętego Mikołaja i zrobiliśmy dłu....gi łańcuch choinkowy. Wykonaliśmy również piękne bombki i dekorowaliśmy zimowe bałwanki, które wspólnie zjedliśmy. Na koniec radośnie bawiliśmy się z elfami. W świątecznym nastroju wróciliśmy do przedszkola.

• 08.12.2022
          • W myśl pięknej sentecji, że więcej radości ma ten kto daje, niż ten, kto bierze, uczniowie starszych klas również obdarowali się prezentami i stali się dla siebie nawzajem, Świętym Mikołajem

• 07.12.2022
          • Rozpoczął się świąteczny czas, więc i nasi najmłodsi uczniowie z utęsknieniem czekali na przyjście Mikołaja. Dzieci przyszły ubrane na czerwono i w mikołajowych czapkach. W klasach odbyły się zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci poznały historię św. Mikołaja oraz wykonywały prace plastyczno - techniczne. Niestety Mikołaj nie mógł pojawić się osobiście, ale oczywiście zostawił upominki dla grzecznych dzieci.

• Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

• 07.12.2022
          • W ramach zajęć z pedagogiem specjalnym Panią Anną Wróbel odbyły się w klasach I -V, zajęcia o osobach z niepełnosprawnościami. Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami jest to święto obchodzone corocznie 3 grudnia, ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych.

• kl. III

• 03.12.2022
          • Klasa 3 nawiązała współpracę z inną klasa 3 ze Szkoły Podstawowej w Jaworznie. Uczniowie piszą do siebie listy, dzielą się swoimi pasjami, opowiadają o swojej okolicy.

Z okazji zbliżających się Mikołajek wykonaliśmy kartki z życzeniami, dodaliśmy słodkie upominki, pięknie udekorowaliśmy karton i paczka ruszyła w drogę na Śląsk. Już nie możemy się doczekać informacji zwrotnej