• Szkolny Konkurs

• 24.04.2023
          •                                     „Nasz przewodnik  - Janusz Korczak”

Regulamin Szkolnego Konkursu  „Nasz przewodnik – Janusz Korczak” .

Konkurs przeprowadzony w ramach działań związanych z nadaniem imienia

Janusza Korczaka Szkole Podstawowej w Ukcie. Adresowany jest do uczniów klas IV – VIII.

Cele konkursu:

-Zapoznanie uczniów z twórczością Janusza Korczaka.

-Uwrażliwienie na niezwykły życiorys Janusza Korczaka.

-Wzmocnienie poczucia przynależności do macierzystej szkoły.

-Rozwijanie wyobraźni literackiej.

Zadanie konkursowe:

-Napisanie wiersza upamiętniającego Janusza Korczaka.

-Długość wiersza – co najmniej 8 wersów.

-Praca samodzielna.

-Prace wykonane indywidualnie lub w zespołach dwuosobowych.

-Format pracy nie mniejszy niż A4.

-Na odwrocie umieścić informacje: imię, nazwisko, klasa.

Podczas oceny brane będzie pod uwagę :

-Pomysłowość, oryginalność.

-Poprawność ortograficzna, językowa.

-Zgodność z tematem.

-Wkład pracy, estetyka, oryginalność – strona graficzna pracy.

-Ogólne wrażenie.

Prace należy składać do dnia 19.05.2023r. do organizatorów konkursu Pani Ewy Szczęsnej lub  Pani Emilii Majewskiej.

• Zakup sztandaru

• 24.04.2023
          • Społeczność Szkoły Podstawowej w Ukcie zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe na organizację uroczystości nadania szkole imienia i zakup sztandaru.

Kandydatem na patrona został Janusz Korczak. Obecnie trwają przygotowania do uroczystości, która planowana jest na 2 czerwca 2023 r. Dobrowolnej wpłaty na ten cel można dokonać w Szkole Podstawowej w Ukcie lub na konto bankowe 08 1020 4753 0000 0102 0351 7943 PKO Bank Polski ..

• English is everywhere

• 24.04.2023
          • To gdzie jest j.angielski?

- "everywhere" (wszędzie)

Przekonują się o tym trzecioklasiści na zajęciach z projektu " English is everywhere"

Szukaliśmy go w matematyce

• Zakup sztandaru

• 19.04.2023

• Jak oczyścić wodę?

• 19.04.2023
          • Klasa II robiła eksperyment ukazujący jak oczyścić wodę.

Każda woda z nieznanego (nieprzebadanego) źródła powinna być uznawana jako woda zanieczyszczona i traktowana z należytą ostrożnością. Należy spożywać jedynie wodę pochodzącą z pewnych ujęć.

• Projekt grantowy "English is everywhere"

• 12.04.2023
          • Od kwietnia 2023, po świętach w Szkole Podstawowej w Ukcie, rozpoczyna się realizacja projektu grantowego " English is everywhere". Projekt został sfinansowany przez Urząd Miasta i Gminy Ruciane-Nida. Za pozyskane fundusze zostały zakupione pomoce dydaktyczne, które będą bardzo przydatne uczniom do pogłębiania wiedzy w łatwy i przyjemny sposób. W projekcie udział wezmą uczniowie klasy III ,którzy już nie mogą się doczekać aby wyprobowac zakupione pomoce. Projekt będzie realizowany do 16 czerwca bieżącego roku.

• Projekt "Mali miłośnicy matematyki"

• 05.04.2023
          • Miło nam poinformować, iż od kwietnia w oddziałach przedszkolnych rozpoczynamy realizację projektu grantowego pt. : "Mali miłośnicy matematyki", który sfinansowany został przez Urząd Miasta i Gminy Ruciane - Nida. Za pozyskanie fundusze zakupiliśmy różnorodne pomoce dydaktyczne, który będziemy wykorzystywać podczas zajęć w obu grupach przedszkolnych.

• Wizyta w Zespole Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu

• 05.04.2023
          • Już niedługo uczniowie klasy VIII będą musieli dokonać ważnego wyboru szkoły ponadpodstawowej. Aby pomóc im w podjęciu decyzji, odwiedziliśmy Zespół Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu. Uczniowie mogli zobaczyć klasopracownię gastronomiczną, hotelarską, informatyczną, warsztaty szkolne takich kierunków, jak: mechanik-operator maszyn do produkcji drzewnej, mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych. Odwiedzili również siedzibę Stowarzyszenia Rozrusznik, wzięli udział w konkursie "Potyczki zawodowe", gdzie zajęli zaszczytne I miejsce .Wizyta w Zespole Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu odbyła się w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy gospodarzom. Mamy nadzieję, że pomoże to naszym ósmoklasistom dokonać trafnego wyboru kierunku dalszej edukacji.

• Wpłaty na Radę Rodziców

• 04.04.2023
          • Rada Rodziców zwraca się do Państwa z prośbą o dobrowolne wpłaty na rzecz Rady Rodziców naszej szkoły w kwocie 40 zł od rodziny.

Dzięki wpłatom możemy wspierać i nagradzać, a także zachęcać do większej aktywności uczniów naszej szkoły. Dofinansowujemy nie tylko różnego rodzaju wydarzenia sportowe, artystyczne, kulturalne i naukowe, nagrody itp.

Pieniądze można wpłacać w sekretariacie szkoły lub bezpośrednio na konto bankowe:

Numer konta: 08 1020 4753 0000 0102 0351 7943 PKO Bank Polski

Wsparcie szkoły ze strony rodziców jest nieocenione i znacząco może poprawić działanie szkoły, warunki nauki naszych dzieci oraz wspomagać ich rozwój i zainteresowania.

Jeszcze raz prosimy o dokonywanie wpłat na poczet Rady Rodziców. Te fundusze ZAWSZE WRACAJĄ DO NASZYCH DZIECI! Jednak bez Państwa zaangażowania żadne nasze działania dla naszych dzieci nie będą możliwe.

• 04.04.2023
          • 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się do upamiętnienia tego dnia. Wraz pedagogiem specjalnym, panią Anna Wróbel, nauczycielem plastyki i wychowawcami, klasy 1- 8 wykonały plakaty. Aby lepiej zrozumieć potrzeby osób będących w spektrum autyzmu, uczniowie uczestniczyli w pogadankach na ten temat.

Warto pamiętać, że równość i szacunek dla osób w spektrum autyzmu nie powinny być tylko jednodniową akcją, ale stałym celem naszej społeczności.

• Wpłaty za obiady kwiecień 2023

• 04.04.2023
          • Kwiecień  2023 r.  –  72,00 zł  (16 dni x 4,50 zł)

Zwrot za niewykorzystany obiad przysługuje uczniowi, który minimum trzy dni był nieobecny w szkole.

W przypadku braku wpłat w wyznaczonym terminie, wydawanie posiłku     zostanie wstrzymane.