• Akademia Pszczoły Bohatera

• 28.02.2024
          • W naszym kąciku Akademii Pszczoły Bohatera tym razem mówiliśmy o właściwościach i zastosowaniu wosku pszczelego. Korzystając z otrzymanego ula edukacyjnego i zamieszczonych w nim ramek z informacjami, uczniowie dowiedzieli się, że wosk pszczeli powstaje w gruczołach woskowych młodych pszczół. Wytworzony przez gruczoły wosk wydzielany jest na zewnątrz, gdzie zastyga na tak zwanych lusterkach w postaci cienkich łusek. Pszczoła zdejmuje je za pomocą przednich odnóży, zgniata żuwaczkami i wbudowuje do formowanej komórki plastra.

Wosk pszczeli znajduje zastosowanie między innymi w kosmetologii i medycynie. Używany jest do produkcji kremów, maści, balsamów, mydeł, pomadek do ust, perfum w kremie, podkładów. Wosk pszczeli używany jest także w produkcji świec.

Woskowe świece oczyszczają powietrze z pleśni, wirusów i kurzu, a tym samym łagodzą dolegliwości układu oddechowego, chorób płuc, astmy, kataru czy alergii. Neutralizują nieprzyjemne zapachy. Pomagają się zrelaksować, wyciszyć, łagodzą skutki stresu oraz ułatwiają zasypianie.

Uczestnicy zajęć mieli możliwość poznania faktury, koloru i zapachu wosku pszczelego oraz porównania świec woskowych z parafinowymi. Na zakończenie zajęć, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa i pod czujnym okiem edukatora Mazurski Park Krajobrazowy, Pani Ewy, wykonali własne świece.

• Agencja Artystyczna MAT

• 28.02.2024
          • Dziś odbyło się kolejne spotkanie z Agencją Artystyczną „MAT”. Uczniowie zapoznali się z instrumentami takimi jak: obój, flet prosty i poprzeczny, fletnia pana oraz dowiedzieli się do czego służy stroik

• Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

• 28.02.2024
          • W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" świetlica szkolna zrealizowała kolejne zadanie pt." Kamishibai". Uczniowie zapoznali się z japońską sztuką czytania obrazów, teatrem ilustracji.

• Światowy Dzień Walki z Depresją

• 24.02.2024
          • 23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją.

Przypominanie o tej chorobie ma służyć wspieraniu chorych, okazywaniu solidarności z nimi, budowaniu zrozumienia problematyki chorób psychicznych, a także ukazywaniu konieczności podejmowania leczenia depresji. Schorzenie to dotyka kobiety, mężczyzn, a coraz częściej zaburzenia depresyjne diagnozuje się u dzieci i młodzieży. Według danych zebranych przez Światową Organizację Zdrowia depresja należy do jednych z najpoważniejszych chorób na świecie. Niestety jest ona także główną przyczyną samobójstw. To choroba, której nikomu nie wolno lekceważyć.

• 24.02.2024
          • Do Biblioteki zawitała cała seria książeczek "Kicia Kocia" idealnych dla młodszych czytelników. Zapraszam

• Aktywne przerwy

• 24.02.2024
          • Deszczowa zima nie sprzyja aktywności fizycznej, jednak nasi uczniowie potrafią zadbać o swoją kondycję. Pod opieką nauczycieli dyżurujących wykorzystują przerwy na zabawę i gry sportowe w hali sportowej. #szkołapromującazdrowie

• MAGIK

• 24.02.2024
          • Odwiedziny prawdziwego magika w naszej szkole to wielkie wydarzenie i ogromna atrakcja. Dzisiaj gościliśmy Pan Konrada, który przeniósł nas w świat iluzji i magii. Wyprawa do tajemniczego świata dostarczyła wszystkim sporo radości. Wizyta magika i jego popisowe sztuczki z pewnością zapadną wszystkim na długo w pamięci.

• Konkurs piosenki angielskiej

• 24.02.2024
          • W naszej szkole dnia 16 lutego 2024 r. odbył się konkurs piosenki angielskiej. Była to prawdziwa uczta muzyczna. Uczniowie zaśpiewali piosenki znane nam i słuchane, w swojej własnej interpretacji. Odbiór był niesamowity. Wszyscy świetnie się bawili.W naszej szkole uczymy wiedzy i umiejętnosci ale równiez takich kompetencji jak odwaga, poczucie własnej wartości i wiary w siebie.

I m-ce zajęli;

Oliwia Marcińczyk

Franciszek Dziczek

II m-ce

Artur Bugnacki

Antonina Druzgała

III m-ce

Rozalia Turska i Nela Pieńkowska

Amelia Serafin

Dyplomy za udział otrzymały:

Marcelina Zadroga

Nikola Juszko i Zuzanna Sekścińska

Była również nagroda publiczności, krórą otrzymał Artur Bugnacki

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Dziękujemy P. Magdalenie Rydel za pomoc w zorganizowaniu konkursu

• Niezwykła sztuka origami

• 16.02.2024
          • W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" świetlica szkolna zrealizowała zadanie pt."Niezwykła sztuka origami".

• BohaterOn

• 16.02.2024
          • Nasza szkoła w tym roku otrzymała oprócz dyplomu za udział w ogólnopolskim projekcie „BohaterON w Twojej Szkole”, również bezpłatny egzemplarz gry „Cenzura” . Gra edukacyjna zostanie wykorzystana na lekcji historii jako świetne podsumowanie i utrwalenie wiedzy z okresu II wojny światowej.

• Powiatowy Turniej z Języka Angielskiego

• 16.02.2024
          • 13 lutego 2024 uczniowie klasy V Franciszek Dziczek i Jakub Ropiak reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Turnieju z Języka Angielskiego w Piszu. Jesteśmy dumni ponieważ Franciszek Dziczek zdobył III miejsce spośród 14 uczniów najlepszych z powiatu piskiego.

GRATULACJE!!!!!

• "Bezpieczni w sieci"

• 13.02.2024
          • W ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" świetlica szkolna zrealizowała kolejne zadanie pt. "Bezpieczni w sieci ". Na zajęciach dzieci zapoznały się z bezpiecznymi zasadami korzystania z internetu.

• Ogólnopolski Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe"

• 13.02.2024
          • Przedstawiciele naszej szkoły, tj. Amelia Dzierlatka, Kornel Parzych i Zosia Ropiak wzięli udział w 3 etapie Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe, był to etap powiatowy. Odbywał się w siedzibie Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni. Nasi uczniowie zajęli III miejsce. Serdeczne gratulacje! Liczymy na Was za rok.