• 26.11.2022
          • W tym tygodniu w Oddziałach Przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Był to dzień pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.

• "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

• 20.11.2022
          • W ramach realizacji projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" i modułu pt. "Emocje w życiu codziennym" odbyły się zajęcia z panią Psycholog Sylwią Sosińską-Puszko. Dziękujemy za przybliżenie i zainteresowanie dzieci tematyką związaną z emocjami.

• Wycieczka

• 20.11.2022
          • W tym tygodniu uczniowie klas 1-3 udali się na wycieczkę do Olsztyna. Pierwszym punktem był Olsztyński Teatr Lalek, gdzie obejrzeliśmy premierowy spektakl pt. „Ciałość”. Postacie, które występują w sztuce to Rozum, Emocje i Instynkt, które podpowiadają widzom, co się dzieje z ciałem, kiedy człowiek się cieszy, smuci lub stresuje. Następnie udaliśmy się do Planetarium. Obejrzeli pokaz zatytułowany „Polaris. Kosmiczna łódź podwodna i tajemnica polarnej nocy”. Główni bohaterowie pingwin i niedźwiedź polarny zwykle nie mają szansy się spotkać, jednak w filmie „Polaris” poznajemy ich razem. Ciekawy życia pingwin - podróżnik James przybywa z bieguna południowego na północny. Tu poznaje niedźwiedzia Władimira, z którym się zaprzyjaźnia. Przyjaciele postanawiają wspólnie rozwikłać pewną zagadkę. Niczym prawdziwi naukowcy stawiają pytania, hipotezy i sprawdzają je, obserwując różne zjawiska. Naukowa przygoda prowadzi ich do budowy obserwatorium i statku kosmicznego. Przyglądają się z kosmosu Ziemi, Marsowi i Saturnowi, poznają sekrety planet, ich podobieństwa i różnice. Na zakończenie wycieczki, nieco już głodni udaliśmy się do Mc Donalda. Dzięki wycieczce mogliśmy się nie tylko świetnie bawić, ale przede wszystkim zintegrować, jako uczniowie klas młodszych.

• Wizyta w Środowiskowym Domu Samopomocy w Ukcie

• 17.11.2022
          • Uczniowie naszej szkoły kolejny raz odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy w Ukcie, gdzie z uwagą obejrzeli montaż słowno - muzyczny z okazji Święta Niepodległości wykonany przez seniorów. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

• „Czytam z klasą - lekturki spod chmurki".

• 17.11.2022
          • Uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą - lekturki spod chmurki". Lekturą, którą zrealizowaliśmy w pierwszym module była książka pt. " Pilot i ja". Pierwszoklasiści poznali i samodzielnie wykonali chmurkę Tosię oraz Czytusia, ozdobili swoje lekturniki oraz wykonali lapbooka. Z niecierpliwością czekamy na realizację kolejnego modułu !

• „BohaterON w Twojej Szkole”

• 17.11.2022
          • „BohaterON w Twojej Szkole” to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej „BohaterON – włącz historię!” Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. W tym roku szkolny, również uczniowie klas starszych, po raz drugi wzięli udział w tej, jakże ważnej akcji. Na lekcji historii w oparciu o materiały przygotowane przez nauczycielkę zdobywali i poszerzali wiadomości na temat Powstania Warszawskiego, realizując w grupach „Szklak nadziei” lub „Szlak krwi”. Nasi wychowankowie również tym razem przygotowali podziękowania, które na stronie organizatora akcji w imieniu uczniów umieściła p. Joanna.

• „Szkoła pamięta”

• 15.11.2022
          • Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła pamięta". Otrzymaliśmy podziękowanie oraz dyplom. Dziękujemy uczniom i nauczycielom.

• 11 Listopada

• 12.11.2022
          • Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Warto, by od najmłodszych lat przekazywać młodemu pokoleniu, takie wartości, jak: miłość do Ojczyzny, szacunek do symboli narodowych oraz języka ojczystego. Dlatego też, jak co roku została przygotowana uroczysta akademia pod kierunkiem p. A. Koziatek, p. J. Kobus oraz p. E. Szczęsnej. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji #SzkołaDoHymnu. Następnie uczniowie klasy VII - VIII zaprezentowali montaż słowno – muzyczny poświęcony 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polske. Poprzez słowa wierszy oraz piosenek patriotycznych mogliśmy usłyszeć, jak ciężka i zarazem długa była droga Polski ku upragnionej wolności. Na zakończenie akademii, głos zabrała pani Dyrektor szkoły Barbara Pyrdoł. W swoich słowach podkreśliła, jak ważne jest współcześnie rozwijanie kompetencji obywatelskich wśród naszych uczniów, szczególnie w obliczu globalizacji oraz konfliktów zbrojnych.

• Wywiadówki klasowe

• 08.11.2022
          • 16 listopada 2022 r. (w środę) o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Ukcie odbędą się wywiadówki klasowe.

Serdecznie zapraszamy Rodziców.

Grono Pedagogiczne

• 08.11.2022
          • ​​​​​​Listopad 2022 r.  –  90,00 zł  (20 dni x 4,50 zł)

W przypadku braku wpłat w wyznaczonym terminie, wydawanie posiłku  zostanie wstrzymane.

• #SzkołaPamięta

• 07.11.2022
          • „Człowiek żyje tak długo, jak długo żyje pamięć o nim”

Zgodnie z tradycją związaną z obchodami Święta Zmarłych, uczniowie klasy V i VI z wychowawcą, udali się na pobliskie cmentarze, aby zapalić symboliczne znicze, światełka pamięci dla tych, którzy żyli i mieszkali tu przed nami: dawnych Mazurów, byłych pracowników szkoły. Zapalili znicze również na grobach opuszczonych i bezimiennych. Tam, gdzie było to możliwe odczytywali imiona i nazwiska, daty urodzin i śmierci, obliczali wiek oraz próbowali tłumaczyć, korzystając z tłumacza Google, napisy wykonane w języku niemieckim. #SzkołaPamięta