• „Poznaj Polskę na sportowo”

• 29.09.2022
          • Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy o piłce nożnej - „Poznaj Polskę na sportowo”. Konkurs adresowany jest do uczniów w wieku od 6 do 19 lat. Do wygrania ciekawe nagrody m.in. zaproszenia na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej na PGE Narodowym w Warszawie.

Konkurs składa się z trzech etapów:

Etap I (online) rozgrywany jest do 5 października 2022 r. – aby wziąć w nim udział uczeń powinien rozwiązać quiz online na stronie www.laczynaspilka.pl/quiz wybierając właściwą kategorię wiekową. Po zakończeniu quizu należy podać e-mail rodzica lub opiekuna prawnego na który wysłany zostanie mail z linkiem do formularza rejestracyjnego. Quiz można wypełniać dowolną liczbę razy i rejestrować dowolną liczbę wyników. Zwycięzcami tego etapu będzie 25 chłopców i 25 dziewczynek z najlepszym wynikiem w swoim województwie w swojej kategorii wiekowej. Zwycięzców zaprosimy do finałów wojewódzkich!

Etap II (wojewódzki) będzie rozgrywany stacjonarnie od 10 października do 7 listopada 2022 r. i wezmą w nim udział zwycięzcy etapu I. Na zwycięzców tego etapu czekają dwa zaproszenie do Warszawy na mecz reprezentacji Polski na PGE Narodowym w dniu 16 listopada 2022 r. oraz udział w wielkim finale konkursu.

Etap III (Wielki Finał) odbędzie się 17 listopada 2022 r. w studiu Telewizji Polskiej w Warszawie. Wielki Finał zostanie rozegrany w formacie Wielkiego Testu Wiedzy w programie telewizyjnym na żywo.

Szczegóły dotyczące zasad konkursu znajdują się w Regulaminie Konkursu. Pomocne w udzieleniu prawidłowych odpowiedzi będą przygotowane materiały historyczne opublikowane w Bibliotece Piłkarstwa Polskiego

• Święto Pieczonego Ziemniaka

• 27.09.2022
          • Wczoraj dzieci z Oddziałów Przedszkolnych, jak co roku, obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. Gościnnie dołączyła do nas również klasa 1. Pogoda była przepiękna, a ziemniaczki przygotowane przez mamy wszystkim bardzo smakowały. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• kl. II

• 27.09.2022
          • Uczniowie klasy drugiej pod czujnym okiem P. Eweliny i P. Mateusza rozpoznawali liście drzew i ich owoce. Z dużym zaangażowaniem poznawali mapę naszego regionu. Potem udali się w trasę, aby odszukać w terenie zaznaczone na mapie przystanki. Była to super zabawa połączona z nauką. Nie lada wyczynem było wejście na ambonę. Na koniec wszyscy udali się na poczęstunek. Dziękujemy P. Sylwii za opiekę a P. Ewelinie i P. Mateuszowi za poświęcony czas, przeprowadzone zajęcia przyrodnicze i przygotowane niespodzianki. Było super!

• "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

• 27.09.2022
          • W roku szkolnym 2022/23 Oddziały Przedszkolne biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Rozpoczęliśmy realizacje pierwszego modułu projektu pt. "Czytamy razem z małym Misiem".

• 26.09.2022
          • Prosimy o uregulowanie wpłat za obiady za miesiac wrzesień 2022 r.

Przypominamy wpłata za miesiac wrzesień wynosi 67,50 zł

• kl. II

• 21.09.2022
          • Uczniowie klasy drugiej wolny czas spędzali na świeżym powietrzu integrując się. Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce za zaproszenie i Pani Sylwii za opiekę.

• 21.09.2022
          • 15.09.2022r. w Oddziałach Przedszkolnych obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy. Odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki "The Dot", którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Było kropkowe kodowanie na dywanie, twórcze zadania, a przede wszystkim dobra zabawa i uśmiech na twarzy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Wywiadówki klasowe

• 16.09.2022
          • 22 września 2022 r. o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Ukcie odbędzie się spotkanie z Rodzicami uczniów klas I-VIII  w następującym porządku:

- spotkanie ogólne z rodzicami w sali nr 1,

- spotkanie z wychowawcami klas  (wybór klasowych Rad Rodziców, zapoznanie z dokumentacją szkolną).

• Ankieta

• 13.09.2022
          • W związku z realizacją „Programu dla szkół”, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zwraca się z prośbą do  nauczycieli oraz rodziców i uczniów o wypełnienie ankiety dotyczącej realizacji działań związanych z promocją „Programu dla szkół”  w roku szkolnym 2021/2022.

Link do ankiety: https://www.programdlaszkol.org/program/ankieta

• Obiady od 12.09.2022

• 09.09.2022

Wrzesień 2022 r.  –  67,50 zł  (15 dni x 4,50 zł)

W przypadku braku wpłat w wyznaczonym terminie, wydawanie posiłku     zostanie wstrzymane.

• Akcja "Talenciaki"

• 09.09.2022
          • Szkoła Podstawowa w Ukcie bierze udział w akcji Lidla "Talenciaki". Robiąc zakupy w Lidlu można wspierać szkołę. Talenciaki nalezy przekazywać w sekretarciacie szkoły lub samemu wpisywać kod wybierając szkołe w Ukcie.

• Spotkanie z Rodzicami

• 07.09.2022
          • 13 września 2022 r. (wtorek) o godz. 16.00

odbędzie się spotkanie z Rodzicami dzieci

z Oddziałów Przedszkolnych

przy Szkole Podstawowej w Ukcie.

(stołówka szkolna)