

Dnia 11.03.2025r. w Domu Kultury w Rucianem-Nidzie odbyły się miejsko-gminne eliminacje 41.WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „SPOTKANIA Z POEZJĄ”
Oto wyniki naszych uczniów:
W kategorii klas I-III:
II miejsce – MARIA ZAWROTNA
III miejsce – IGA SOBASZEK
W kategorii klas IV-VI:
III miejsce – JULIA SAMSEL
Wyróżnienia: BARBARA PUCHALSKA
Marysia, Iga oraz Julia będą reprezentowały Gminę Ruciane-Nida podczas eliminacji powiatowych w najbliższy piątek (14.03.2025) w Piszu.
POWODZENIA
Trzymamy kciuk
W lutym w naszej szkole kontynujemy nasz projekt certyfikacyjny Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0. W tym miesiącu klasy dowiedziały się czym jest fundraising i rozważały jak można pozyskać fundusze na rzecz szkoły. Kreatywność naszych uczniów jak zwykle zaskakuje na każdym kroku
Koordynator projektu, Sylwia Sosińska-Puszko.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych w celu wzbogacenia wiedzy na temat różnych zawodów odwiedziły kilka miejsc pracy : Urząd Miasta i Gminy w Rucianem - Nidzie, Urząd Poczty Polskiej oraz lokalny sklep spożywczy. Wycieczki związane z poznanymi zawodami cieszyły się wśród przedszkolaków dużym zainteresowaniem.
Szanowni Rodzice!
13 marca 2025 r. w godz. 14.30-17.30 zapraszamy na konsultacje z nauczycielami do Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Ukcie w następującym porządku:
- godz. 14.30 - spotkanie z panią psycholog (świetlica szkolna)
- 15.30 - 17.30 – indywidualne konsultacje z nauczycielami
- 16.00 – spotkanie dla rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych (stołówka szkolna).
Serdecznie zapraszamy.
Miesiąc: marzec 2025 r. - 105,00 zł (21 dni x 5,00 zł)
Prosimy o terminowe wpłaty za obiady z góry do 15 każdego miesiąca.
Opłaty za obiady dokonuje się przez wpłatę na konto bankowe: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Ukcie nr konta: 55 9364 0000 2001 0000 2206 0027 tytułem: opłata za obiady/ miesiąc/ imię i nazwisko ucznia
Nieobecność ucznia należy zgłosić telefonicznie 874257290 do godz. 8.00.
Zwrot za niewykorzystany obiad przysługuje uczniowi, który minimum trzy dni był nieobecny w szkole.
Pojedyncze nieobecności nie będą odpisywane.
Obiady należy opłacać w wyznaczonym terminie!
W przypadku braku wpłat w wyznaczonym terminie, wydawanie posiłku zostanie wstrzymane.
28 lutego w oddziałach przedszkolnych przedszkolaki w ramach realizacji kolejnego zadania z projektu "ZAKODOWANA KRAINA PRZYGÓD ZOSI - MAŁEJ NAUCZYCIELKI" obchodziły Światowy Dzień Dinozaura. Tego dnia dzieci odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów, zdobywały wiedzę na temat życia i funkcjonowania dinozaurów poprzez ciekawe doświadczenia i zabawy. Przedszkolaki przeprowadziły eksperyment z wulkanem oraz stały się paleontologami szukającymi śladów dinozaurów. Dzień Dinozaura upłynął bardzo aktywnie, w atmosferze zabawy.
W miniony piątek uczniowie klasy VIII mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie. Bardzo dziękujemy za wizytę i przybliżenie nam specyfiki Państwa szkoły. Ósmoklasistom życzymy, żeby ich wybory przyszłej szkoły były trafne i spełniły ich oczekiwania.
O tym, że warto pomagać, nie trzeba było nikogo przekonywać. Dzięki ofiarności uczniów, rodziców i sympatyków naszej szkoły (Sylwia Jędrzejczyk Ksepka, Ewa Dulna) zebraliśmy 132 puszki karmy dla szczeniąt, które dziś przekazaliśmy Pani Katarzynie Gierad z OTOZ Animals Barczewo. Mamy nadzieję, że bezdomne szczenięta dzięki naszej pomocy będą mogły przetrwać trudny czas.
Wszystkim bardzo dziękujemy.
Kiermasz wypieków z okazji tłustego czwartku cieszył się dziś ogromnym zainteresowaniem Dziękujemy z całego serca wszystkim rodzicom za przygotowanie tych niezwykłych pyszności. Zebrane środki zostaną wykorzystane na zakup nowości książkowych do Biblioteki szkolnej
26 lutego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. "Wiersze znane i lubiane". Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III i klas IV - VI. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich , zainteresowanie uczniów poezją, prezentacja umiejętności uczniów oraz zachęcanie do występów na scenie. Uczestnicy konkursu zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze, a ich prezentacje oceniło jury biorąc pod uwagę: -interpretację utworu literackiego, dykcję, wyrazistość, -dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, -ogólne wrażenie artystyczne. Skład jury: -Przewodnicząca jury - Pani Dyrektor Barbara Pyrdoł, - Członek komisji - Małgorzata Szyszuk, -Przewodniczący Samorządu Szkolnego- Kornel Parzych. Laureatami konkursu w kategorii klasy I-III zostali: I miejsce : Maria Zawrotną Iga Sobaszek II miejsce : Zuzanna Więcek Nikodem Nadolny III miejsce: Aleksandra Ropiak Nikodem Więcek Laureatami konkursu w kategorii klasy IV -VI zostali: I miejsce: Julia Samsel Zofia Zawrotna II miejsce: Barbara Puchalska Nela Pieńkowska III miejsce: Rozalia Turska Uczestnicy konkursu, którzy zajęli I i II miejsca reprezentować będą szkołę w gminnym konkursie recytatorskim pt. "Spotkanie z Poezją Dziecięcą" w Domu Kultury w Rucianem - Nidzie. Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu pięknej recytacji wybranych wierszy.
W minionym tygodniu, we współpracy z Mazurskim Parkiem Krajobrazowym odbyły się warsztaty rzeźbienia w glinie.
Zajęcia, realizowane w ramach projektu „Wsparcie edukacji w Gminie Ruciane-Nida” oraz cyklu „Z kulturą za Pan Brat”, miały na celu połączenie twórczości artystycznej z przyrodą. Tematem warsztatów były zwierzęta, które uczniowie rzeźbili w glinie pod okiem eksperta, pana Piotra Bogdaszewskiego – edukatora z Mazurskiego Parku Krajobrazowego.
Dzieci miały okazję poznać techniki rzeźbienia oraz zgłębić tajniki pracy z gliną, tworząc własne dzieła inspirowane naturą.
21-22 lutego klasa V wraz z wychowawcą uczestniczyła w biwaku szkolnym, podczas którego brała udział w wielu aktywnościach: przyrodniczych, kulinarnych, sportowych oraz detektywistycznych. Tuż po zmroku dzięki Mazurski Park Krajobrazowy i pani Judycie, uczniowie zgłębiali tajniki życia sów w zajęciach teoretycznych i praktycznych podczas nawoływania wybranych gatunków sów charakterystycznych dla naszego regionu. Taka nocna wycieczka do lasu przyniosła wiele ciekawych doznań i pozwoliła na pokonanie niektórych lęków . Po zajęciach w terenie przyszedł czas na przygotowanie pysznego posiłku. Każdy z uczniów zabrał się do pracy przy krojeniu owoców, ubijaniu śmietany i przygotowywaniu ciasta na... gofry . Mimo zmęczenia i późnej pory, piątoklasiści mieli do wykonania kolejne zadanie - gra detektywistyczna Escape Room, w której do rozwiązania było 8 zadań logicznych ukrytych w najdziwniejszych zakątkach szkoły. Drużyny zacięcie walczyły, by rozwikłać zagadkę zamkniętą w cytacie naszego patrona szkoły - Janusza Korczaka. Atrakcją tej nocy była także zabawa w chowanego z latarkami. Kolejny dzień naszej biwakowej przygody uczniowie zaczęli od przygotowania śniadania i wysprzątania sal. Sobotni dzień upływał na rozgrywkach sportowych i grach karcianych. Ostatnią atrakcją biwaku było wspólne przygotowanie obiadu. Ależ to wszystko było pyszne Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczniowie wrócili do domu. To był pełen emocji, integracji, świetnej zabawy i wspaniałych efektów kulinarnych wspólnie spędzony czas
Zima w pełni.
O tym, w jaki sposób można pomóc ptakom przetrwać zimę opowiadała uczniom klas młodszych pani Judyta z Mazurski Park Krajobrazowy. Podczas dzisiejszego spotkania dzieci utrwaliły sobie jakie gatunki ptaków zostają z nami na zimę, po czym można je rozpoznać i jakie wydają odgłosy.
W ramach realizacji projektu "Wsparcie edukacji w Gminie Ruciane- Nida" uczniowie klasy V uczęszczający na zajęcia "Dydaktyczno - wyrównawcze z języka polskiego" powtarzali i utrwalali zdobytą wiedzę o częściach mowy metodą stacji zadaniowych. Dzięki ulokowaniu zadań w stacjach zajęcia stają się atrakcyjniejsze, pobudzają kreatywność uczniów, wyobraźnię i myślenie, a także motywują uczniów do współpracy.
14 lutego w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy "WALENTYNKI". Przedszkolaki zapoznały się z tradycją Walentynek, mającą na celu promowanie miłości, przyjaźni i życzliwości wśród przedszkolaków. Tego dnia atmosfera była bardzo przyjazna i pełna uśmiechu, nie zabrakło także zabaw tematycznych.
Lekcja nie musi odbywać się w sali lekcyjnej. Przekonała się o tym klasa VI, która podczas powtórzenia przed sprawdzianem z biologii, utrwalała wiadomości w formie wyszukiwania informacji ukrytych w różnych zakątkach szkoły.
W roku szkolnym 2024/2025 w ramach zajęć dodatkowych w klasie 3, został wdrożony Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Kreatywna Matematyka”. Projekt wspiera rozwijanie kluczowych kompetencji matematycznych wśród uczniów poprzez nowatorskie i aktywizujące podejście do nauki matematyki. Pomaga w zdobywaniu umiejętności matematycznych przy wykorzystaniu różnorodnych i dostosowanych do potrzeb uczniów metod, form i środków pracy. Miło nam poinformować, że zaliczyliśmy cztery moduły z ośmiu.
12 lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziła pani Judyta Masiarz z Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Podczas spotkania przedszkolaki przypominały sobie nazwy ptaków, które możemy zobaczyć wokół nas. Pani Judyta opowiedziała, w jaki sposób należy dokarmiać ptaki, aby nie zrobić im krzywdy.
Powered by aSc EduPage