Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w powtórkach do tegorocznych egzaminów ósmoklasistów. Linki do spotkań na Teams oraz ich daty są dostępne na stronie:
https://studmat.wmi.amu.edu.pl/maraton-osmoklasisty-2/
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w powtórkach do tegorocznych egzaminów ósmoklasistów. Linki do spotkań na Teams oraz ich daty są dostępne na stronie:
https://studmat.wmi.amu.edu.pl/maraton-osmoklasisty-2/
Zestawy zadań powtórkowych
Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dotycząca materiałów dla ósmoklasistów
Szybka powtórka przed egzaminem – dzień 1 – plik dźwiękowy – rozwiązania
Szybka powtórka przed egzaminem – dzień 2 – rozwiązania
Szybka powtórka przed egzaminem – dzień 3 – plik dźwiękowy język angielski – plik dźwiękowy język niemiecki – rozwiązania
Szybka powtórka przed egzaminem – dzień 4 – rozwiązania
Szybka powtórka przed egzaminem – dzień 5 – plik dźwiękowy język angielski – plik dźwiękowy język niemiecki – rozwiązania
Szybka powtórka przed egzaminem – dzień 6 – rozwiązania
Szybka powtórka przed egzaminem – dzień 7 – plik dźwiękowy język angielski – plik dźwiękowy język niemiecki – plik dźwiękowy język rosyjski – rozwiązania
Użycie kompasu w dzisiejszych czasach nie jest łatwe przekonali się uczniowie klasy 8 na zajęciach z edukacji dla bezpieczeństwa.
W dobie GPS-ów, map cyfrowych i aplikacji na smartfony, wiele osób nie miało nawet okazji nauczyć się obsługi kompasu. Tymczasem, aby skutecznie z niego korzystać, trzeba rozumieć kierunki geograficzne, orientację w terenie, a także potrafić odczytać mapę topograficzną i skorelować ją z tym, co wskazuje igła magnetyczna. Uczniowie spisali się na medal. Wielkie gratulacje.
Uwaga !
Uczniowie klas I oraz uczniowie, którzy nie posiadają legitymacji szkolnych proszeni są o dostarczenie aktualnych zdjęć do legitymacji do sekretariatu szkoły.
Barbara Pyrdoł
SZANOWNI UCZNIOWIE I RODZICE
SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANUSZA KORCZAKA W UKCIE
W związku z organizacją egzaminu ósmoklasisty w dniach 13-14-15.05.2025 uczniowie klas I-VII nie uczestniczą w zajęciach szkolnych (pozostają w domu).
Oddziały Przedszkolne Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Ukcie funkcjonują bez zmian od godz. 7.00 do 15.30. (zapewniamy dowóz i wyżywienie).
W dniach 12.05.2024 r. (poniedziałek) i 16.05.2024 r.(piątek) zajęcia w szkole będą odbywały się zgodnie z planem lekcji.
Wywiadówka zaplanowana na 15.05.2025 r. (czwartek) zostaje przełożona na 22.05.2025 r. (czwartek).
Barbara Pyrdoł
30. kwietnia społeczność naszej szkoły miała zaszczyt gościć Biskupa Pomocniczego Diecezji Ełckiej ks. Dariusza Zalewskiego i ks. Proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Ukcie, Marka Dubę. Przybyłych gości powitała Pani Dyrektor Barbara Pyrdoł przedstawiając krótki rys historyczny szkoły oraz funkcjonowanie szkoły obecnie. Następnie Ksiądz Biskup skierował kilka słów do uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Spotkanie odbyło się w atmosferze serdecznej rozmowy. Nasz gość pytał dzieci o ich zainteresowania, a uczniowie byli ciekawi skąd Ksiądz Biskup przyjechał, na czym polega Jego praca? Ostatnim punktem spotkania był występ uczniów klasy VII i VIII oraz Szkolnego Chóru w montażu słowno muzycznym upamiętniającym dwudziestą rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II. Na zakończenie Ksiądz Biskup udzielił zebranym uroczystego błogosławieństwa.
Przygotowanie: M. Szyszuk i M. Rydel.
Miesiąc: maj 2025 r. - szkoła kl. I-VII - 85,00 zł (17 dni x 5,00 zł)
- przedszkole i kl. VIII – 100 zł (20 dni x 5,00 zł)
Prosimy o terminowe wpłaty za obiady z góry do 15 każdego miesiąca.
Opłaty za obiady dokonuje się przez wpłatę na konto bankowe: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Ukcie nr konta: 55 9364 0000 2001 0000 2206 0027 tytułem: opłata za obiady/ miesiąc/ imię i nazwisko ucznia
Nieobecność ucznia należy zgłosić telefonicznie 874257290 do godz. 8.00.
Zwrot za niewykorzystany obiad przysługuje uczniowi,
który minimum trzy dni był nieobecny w szkole.
Pojedyncze nieobecności nie będą odpisywane.
Obiady należy opłacać w wyznaczonym terminie!
W przypadku braku wpłat w wyznaczonym terminie, wydawanie posiłku zostanie wstrzymane.
Dzisiejszego dnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Montaż słowno – muzyczny został przygotowany przez uczniów klasy piątej i szóstej, pod kierunkiem p. Joanny Kobus oraz p. Anny Koziatek. Uroczystość uświetnił również taniec pt. "Barwy Ojczyste " w wykonaniu uczennic klasy piątej, pod kierunkiem p. Agnieszki Dąbkowskiej. Święto Narodowe 3 Maja to szczególny dzień, ustanowiony w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić nasz kraj przed upadkiem. Zgromadzeni w sali gimnastycznej nasi wychowankowie w ciekawej i pouczającej formie dowiedzieli się, jakie zmiany wprowadziła druga na świecie, a pierwsza w Europie konstytucja. Po apelu odbył się finał konkursu plastyczno-historycznego pt. „Bolesław Chrobry – pierwszy król Polski”, który został zorganizowany z okazji wyjątkowego jubileuszu 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego, pierwszego króla Polski. Podczas uroczystości ogłoszono wyniki, wręczono nagrody i dyplomy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy także wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie!
Warsztaty na temat „Jak radzić sobie ze złością?” prowadzone przez Panią psycholog Sylwię Sosińską- Puszko w klasie pierwszej.
"Temu, kto zwycięży smoka, swe serduszko zaraz da moja córka modrooka, która złoty warkocz ma.
A ja dam mu w posiadanie Wawel oraz złoty tron i następcą mym zostanie, kiedy zginie straszny smok."
W piątkowe popołudnie uczniowie naszej świetlicy mieli okazję gościć aktorów "Teatru przy kawie" działającego przy Domu Kultury w Rucianem-Nidzie. Mali widzowie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli "Legendę o Smoku Wawelskim". Bardzo dziękujemy za wizytę i zapraszamy z kolejnym przedstawieniem
Dnia 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszej szkole ten dzień świętowano przez cały tydzień. Przeprowadzono szereg działań wpisujących się w konwencję tego święta. Podczas lekcji przyrody, biologii, zajęć świetlicowych i w klasach 1-3 odbywały się ciekawe zajęcia edukacyjne, projekcje filmów o tematyce ekologicznej oraz zabawy badawcze, a starsi uczniowie wykonali piękne plakaty. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Prowadzone działania pokazały naszym uczniom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię.
W dniu dzisiejszym w oddziałach przedszkolnych w grupie "Starszaków" odbyły się zajęcia otwarte z udziałem Rodziców pt. "Kosmiczna przygoda". Celem zajęć było zapoznanie przedszkolaków z Układem Słonecznym, uświadomienie dzieciom, że Ziemia i inne planety krążą wokół Słońca, a także rozwijanie zainteresowań tematyką kosmosu, poznaniem pojęć z nim związanych.
W ramach realizacji projektu "Zakodowana kraina przygód Zosi - malej nauczycielki" dzieci z oddziałów przedszkolnych zrealizowały kolejne zadanie pt. "Wielkanoc". Celem tego zadania było zachęcanie i wdrażanie dzieci do poznania tradycji Świąt Wielkanocnych oraz kształcenia umiejętności odczytywania kodów i pracy wg określonych kodów.
Dzień 02.05.2025 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Uczniowie szkoły pozostają w domach.
Natomiast dzieci z oddziałów przedszkolnych mają zapewnioną opiekę w oparciu o potrzeby rodziców w godz. 7.00-13.30. Prosimy o zgłaszanie zapotrzebowania na opiekę do wychowawców grup. W tym dniu nie zapewniamy ciepłego posiłku.
19 kwietnia, przypada 82 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Symbolem pamięci tego wydarzenia z wiosny 1943 roku jest żonkil, a to dlatego, że ostatni przywódca zrywu Marek Edelman w każdą rocznicę składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta. By podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia, uczniowie własnoręcznie przygotowali w ramach lekcji plastyki, papierowe żonkile, które są symbolem pamięci i nadziei. Nasza szkoła już po raz kolejny włączyła się w akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile" organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, która ma na celu propagowanie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim.
W dniu dzisiejszym nasi uczniowie wzięli udział w żywej lekcji historii przeprowadzonej przez grupę artystyczną „Rekonstrukto”. Rekonstrukcja, zatytułowana „Powstanie ’44. Bitwa o Polskę” przybliżyła losy Polaków i naszej Ojczyzny od momentu wybuchu II wojny światowej do Powstania Warszawskiego. Podczas występu uczniowie mieli okazję przyjrzeć się replikom sprzętu bojowego i wyposażenia, które były wierną reprodukcją używanych przez żołnierzy narzędzi w czasie powstania. Było to nie tylko ciekawe doświadczenie, ale i też lekcja patriotyzmu oraz szacunku dla bohaterów tamtych czasów.
Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Maria Zawrotna zdobyła wyróżnienie w XLI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Spotkania z Poezją", który odbył się 27 marca 2025 r. w auli Pałacu Młodzieży przy ul. Emilii Plater w Olsztynie.
Organizatorem konkursu było Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur.
Serdecznie gratulujemy Marysi i życzymy dalszych sukcesów!
Zajęcia w szkolnej świetlicy związane są z porami roku i różnymi świętami. Z okazji Dnia Teatru, bawiliśmy się w teatr. Hucznie świętowaliśmy nadejście wiosny. Podczas zajęć przyrodniczych z Panią Judytą z MPK poznaliśmy płazy naszej okolicy i ich zwyczaje. W czasie zajęć plastycznych wykonaliśmy ozdoby wielkanocne. Nie zabrakło też czasu na gry i zabawy na placu zabaw i w sali. Lubimy naszą świetlicę
Powered by aSc EduPage