"W dniu Św. Andrzeja,
Sprawdź jaka w miłości nadzieja…
Czy ten o którym marzysz skrycie,
To ten jedyny na całe życie?"
Andrzejki w klasach IV - VIII - fotorelacja.
"W dniu Św. Andrzeja,
Sprawdź jaka w miłości nadzieja…
Czy ten o którym marzysz skrycie,
To ten jedyny na całe życie?"
Andrzejki w klasach IV - VIII - fotorelacja.
25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel wszystkich dzieci - Pluszowy Miś. Nasze przedszkolaki również z wielką przyjemnością uczciły to święto i z tej okazji przyniosły do przedszkola swojego ulubionego misia. Starszaki i Maluchy wzięły aktywny udział między innymi w misiowym kodowaniu, razem z Pluszowym Misiem zrealizowały przy tej okazji kolejne zadanie z projektu "Zakodowana kraina przygód Zosi - małej nauczycielki". Wszyscy byli bardzo zadowoleni, że mogli spędzić czas w przedszkolu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać.
W tym roku szkolnym na uroczystym pasowaniu klasa pierwsza gościła w dniu 22 listopada. Był to wyczekiwany dla nich dzień.
W pierwszej części uroczystości pierwszaczki otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania i zasad postępowania z książkami oraz o zasadach zachowania w bibliotece. Następnie uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek i rebusów związanych z książką, biblioteką oraz bajkami, wysłuchali książki pt. "Wypożyczalnia skrzydeł" oraz obejrzeli teatrzyk kamishibai "Noc w Bibliotece".
W części oficjalnej uczniowie złożyli przysięgę i każdy z nich został przyjęty w poczet czytelników Biblioteki Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Ukcie. Na zakończenie nasi młodzi czytelnicy otrzymali dyplomy i pamiątkowe książki.
Smaczne i zdrowe drugie śniadanie z surówkami z porem i selerem ze szkolnego ogródka w roli głównej, przygotowane przez uczniów klasy VIII.
Dnia 19.11.2024r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Teatru w Mrągowie na spektakl pt. "Calineczka". Celem wycieczki było między innymi rozbudzenie zainteresowania kulturą oraz wprowadzenie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się także jak bezpiecznie podróżować autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w teatrze.
Wczoraj obchodziliśmy wyjątkowy dzień – Dzień Praw Dziecka! To okazja, by przypomnieć, że każde dziecko na świecie ma prawo do miłości, bezpieczeństwa, edukacji i szacunku.
„Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.” Janusz Korczak
Dzień Praw Dziecka obchodzony jest 20 listopada. Jest to dzień, w którym wspomina się przyjęcie Konwencji o Prawach Dziecka przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1989 roku. Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi na prawa dzieci oraz promowanie ich ochrony i przestrzegania na całym świecie.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zdrowe życie i pierwsza pomoc" uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez pedagoga specjalnego.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dlatego dzieci z oddziałów przedszkolnych w dniu dzisiejszym przygotowały samodzielnie pyszne i zdrowe śniadanie. Kolorowe kanapki zostały przygotowane tylko ze zdrowych produktów. Celem śniadania było promowanie zdrowych nawyków żywieniowych.
Uczniowie klasy pierwszej oraz trzeciej w ramach projektu „Lekturki spod chmurki” poznali opowiadanie o chmurce Tosi i wykonali jej sylwetę. Pierwszoklasiści z zainteresowaniem wysłuchali pierwszej lekturki "Cukierku, ty łobuzie", która bardzo się wszystkim spodobała. Każdy z uczniów otrzymał i ozdobił pierwsze strony lekturnika oraz wybrał jedną z przygód głównego bohatera, kota Cukierka i wykonał ilustracje. Od teraz Cukierek pilnuje, aby w klasie 1 nie było nudy. Natomiast trzecioklasiści zakończyli przygodę z lekturą pod tytułem „Afryka Kazika”. Autor, Łukasz Wierzbicki zaprosił nas na afrykańską wyprawę, którą w latach 1931-1936 odbył rowerem polski podróżnik Kazimierz Nowak. Podczas omawiania książki mieliśmy okazję na chwilę przenieść się do Afryki. Dzięki podróży tytułowego Kazika, mogliśmy dowiedzieć się, jaka pogoda panuje na tym kontynencie, jakie zwierzęta oraz roślinność tam występuję, ale przede wszystkim, jakie panują tam zwyczaje. Z chęcią wykonaliśmy lapbooka, w którym umieściliśmy ważne informacje dotyczące lektury.
Klasa II uczestniczy w projekcie "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki". Zrealizowaliśmy I moduł ,,RADOŚĆ I SZCZĘŚCIE" Po omówieniu lektury pt. "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą" Agnieszki Frączek, uzupełniliśmy lekturniki. Następnie stworzyliśmy za pomocą plasteliny i innych materiałów papierniczych jedną scenę z lektury. Jeden z „bzików” Julka polegał na fascynacji zaskrońcami i jaszczurkami. Trzymał te zwierzęta w domu, w zrobionym przez siebie terrarium, które udało mam się odtworzyć. Wykonaliśmy także kapsułę czasu, którą otworzymy w czerwcu. W „Kapsule Czasu” schowaliśmy rysunki przedstawiające najciekawsze przygody Julka oraz inne przedmioty, które kojarzą nam się z lekturą. Wspólnie stworzyliśmy "DRZEWO SZCZĘŚCIA" na którym zawiśliśmy kolorowe liście. Każdy z nas napisał na swoim listku, co przynosi mu radość. Rozmawialiśmy o szczęściu i o radości.
Jesienne porządki w szkolnym warzywniku i ostatnie zbiory selera i pora. Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko zaplanować zajęcia kulinarne z selerem i porem w roli głównej
Gmina Ruciane-Nida realizuje projekt
pt.: „Wsparcie edukacji w Gminie Ruciane-Nida”
Gmina Ruciane-Nida realizuje projekt pt.: „Wsparcie edukacji w Gminie Ruciane-Nida” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie
dla Warmii i Mazur 2021-2027, Priorytet FEWM.06. Edukacja i kompetencje EFS+, Działanie 6.3 Edukacja ogólnokształcąca.
Głównym celem Projektu jest zwiększenie dostępności i jakości edukacji kształcenia ogólnego w trzech szkołach podstawowych w gminie Ruciane-Nida, poprzez tworzenie
w szkołach warunków do realizacji edukacji włączającej oraz realizację działań
w zakresie rozwijania u uczniów kompetencji kluczowych, podstawowych
i przekrojowych, w ramach których wsparcie otrzyma łącznie 243 uczniów
i 39 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rucianem-Nidzie, Szkoły Podstawowej
nr 2 im. K. I. Gałczyńskiego w Rucianem Nidzie i Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka
w Ukcie.
W terminie od 1.11.2024 r. do 30.06.2026 we wszystkich szkołach podstawowych zaplanowano:
Wydatki ogółem to 821 042,41zł
Dofinansowanie 738 938,16 zł
Dofinansowanie UE 697 886,04 zł
Regulamin projektu "Wsparcie edukacji w Gminie Ruciane-Nida.pdf
Deklaracja_uczestnictwa_w_projekcie-_dziecko.doc
Deklaracja_uczestnictwa_w_projekcie-_nauczyciel.doc
Deklaracja_uczestnictwa_w_projekcie-_rodzic.doc
Formularz_zgloszeniowy_nauczyciel.doc
Formularz_zgloszeniowy_rodzic.doc
Formularz_zgloszeniowy_uczen.doc
Zapraszamy rodziców uczniów naszej szkoły w dniu 14.11.2024 r. (czwartek) w godz 15.00-17.00 na indywidualne konsultacje z nauczycielami.
listopad 2024 r.
95,00 zł (19 dni x 5,00 zł)
Prosimy o terminowe wpłaty za obiady z góry do 15 każdego miesiąca.
Opłaty za obiady dokonuje się przez wpłatę na konto bankowe: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Ukcie
nr konta: 55 9364 0000 2001 0000 2206 0027 tytułem: opłata za obiady/ miesiąc/ imię i nazwisko ucznia
Nieobecność ucznia należy zgłosić telefonicznie 874257290 do godz. 8.00.
Zwrot za niewykorzystany obiad przysługuje uczniowi,
który minimum trzy dni był nieobecny w szkole.
Pojedyncze nieobecności nie będą odpisywane.
Obiady należy opłacać w wyznaczonym terminie!
W przypadku braku wpłat w wyznaczonym terminie, wydawanie posiłku zostanie wstrzymane.
Dzień 5 listopada 2024 roku pozostanie na długo w pamięci dzieci z grup 6 latków. W Oddziałach Przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Ukcie odbyło się uroczyste "Pasowanie na Zerówkowicza". Uroczystość rozpoczeła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po części artystycznej przedszkolaki złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor dokonała uroczystego "Pasowania na Zerówkowicza", kładąc na ramieniu każdego dziecka duży ołówek. Na twarzach dzieci widać było powagę i dumę. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom. To miłe spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.
Nowo pasowanym Zerówkowiczom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu.
W ramach realizacji projektu "Zakodowana kraina przygód Zosi- małej nauczycielki", dzieci z oddziałów przedszkolnych świętowały Dzień Dyni. Maluchy i Starszaki bawiły się m.in. w dyniowe kodowanie. Ta fajna zabawa rozwija spostrzegawczość, wyobraźnię, umiejętność kojarzenia i logicznego myślenia. Przedszkolaki miały także okazję poszerzyć wiedzę przyrodniczą i kulinarną.
Nasza szkoła już po raz piąty przystąpiła do realizacji projektu „BohaterON”, kampanii, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocję postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku wśród uczniów. W tym roku szkolny oprócz uczniów klas starszych, włączyli się również nasi trzecioklasiści.
Wprawdzie Tydzień Kariery się skończył, ale nie skończyły się nasze rozważania pod hasłem "Co dalej, ósmoklasisto?". W ubiegły czwartek odwiedził nas Mateusz Samsel, który od ponad dziesięciu lat, po niefortunnym skoku do wody, żyje z niepełnosprawnością. Mateusz opowiedział nam, jak wyglądało jego życie przed wypadkiem i co zmieniło się po nim. Jego trudna walka o sprawność kosztowała go wiele wysiłku, a możliwość ukończenia szkoły średniej i zdania matury oddaliła się w nieokreśloną przyszłość. Jednak dzięki własnej wytrwałości, ciężkiej pracy i pomocy bliskich, udało mu się spełnić marzenie o ukończeniu szkoły, odzyskaniu możliwie jak największej niezależności i podjęciu pracy zawodowej. Dziś, Mateusz zawodowo pomaga innym niepełnosprawnym, zarówno znaleźć pracę, jak również odnaleźć się w trudnej sytuacji życia z niepełnosprawnością. Pracuje w firmie evoSolutions, gdzie zajmuje się kompleksowo procesem rekrutacji osób z niepełnosprawnościami oraz w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji (FAR), gdzie prowadzi projekt „Aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózkach inwalidzkich”.
Jest człowiekiem spełnionym, uprawia sport, jeździ samochodem, potrafi zaopiekować się nie tylko sobą, ale i swoim psem. Udowodnił nam, że można żyć z niepełnosprawnością i być szczęśliwym człowiekiem. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i podzielenie się swoją historią.
Na cmentarzu płomyki złote
i groby w chryzantemach.
Ludzie przyszli tu z myślą o tych,
których już nie ma.
Wspominają drogie imiona,
zasłaniają lampki przed wiatrem,
dla tych bliskich wieńce zielone
i bukiety jesienne pełne kwiatów.
(H. Bechler, Święto zmarłych)
Jak co roku, także dziś, w przededniu Święta Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego uczniowie naszej szkoły odwiedzili pobliski cmentarz i zapalili znicze na grobach pracowników szkoły, wykonali prace plastyczne i gazetki ścienne, w których przypomnieli tradycje związane z tym świętem.
"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim" (Julian Tuwim).
Powered by aSc EduPage