• ORGANIZACJA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

OPŁATA ZA POBYT W PRZEDSZKOLU:

Na podstawie Obwieszczenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 lutego 2023 r. w sprawie wysokości wskaźnika waloryzacji oraz maksymalnej wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego od 1 września 2023 r.

Rodzice dzieci korzystających z edukacji przedszkolnej w wymiarze 5 godzin dziennie nie ponoszą opłaty. Natomiast za każdą rozpoczętą godzinę zajęć powyżej 5 godzin koszt opłaty wynosi 1.30 zł.

Wyprawka przedszkolaka

Przybory plastyczne:

-kredki ołówkowe grube “Bambino”

-kredki świecowe “Bambino”

-klej w sztyfcie - 2 szt.

-farby plakatowe (min. 6 kolorów)

-farby akwarelowe (min. 6 kolorów)

-pędzel cienki i gruby

-plastelina(min. 8 kolorów)

-teczka na prace plastyczne dziecka - podpisane

-2x bloki techniczne białe A4

-2x bloki techniczne białe A3

-2x bloki techniczne kolorowe A4

-ryza papieru ksero

-20 foliowych koszulek A4

-arkusz szarego papieru

Dodatkowo:

-wygodne kapcie-najlepiej na rzepy

-chusteczki nawilżane

-chusteczki higieniczne w pudełku,

-2x ręczniki papierowe

-ubranie na zmianę w podpisanym woreczku - należy pamiętać o uzupełnianiu ubranek na bieżąco

"Zapraszamy do zapisywania dzieci na dyżur wakacyjny, który zaplanowany jest od dnia 07 sierpnia do 21 sierpnia 2023 r. Zapisy trwają do 12 czerwca 2023 r. Wniosek do pobrania na stronie internetowej szkoły, u wychowawców lub w sekretariacie szkoły."

Wniosek na dyżur wakacyjny

Miło nam poinformować, iż od kwietnia w oddziałach przedszkolnych rozpoczynamy realizację projektu grantowego pt. : "Mali miłośnicy matematyki", który sfinansowany został przez Urząd Miasta i Gminy Ruciane - Nida. Za pozyskanie fundusze zakupiliśmy różnorodne pomoce dydaktyczne, który będziemy wykorzystywać podczas zajęć w obu grupach przedszkolnych.

Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych wzięły udział w zajęciach, które przygotowały dla nich panie z Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni. Dzieci rozmawiały o pierwszych oznakach wiosny, słuchały odgłosów natury, odgadywały zagadki oraz wykonały wiosenną pracę plastyczną. Dziękujęmy za przeprowadzenie interesujących zajęć.

28 lutego (poniedziałek) dzieci z Oddziałów Przedszkolnych wzięły udział w zajęciach z Projektu "Mamo, tato wolę wodę". Celem zajęć było budzenie zainteresowania przyrodą oraz wdrażanie społecznych zachowań, m. in. szacunku do otoczenia. Dzieci w towarzystwie Zdrójka poszerzyły wiedzę na temat segregowania śmieci, posprzątaly las z "leśnymi duszkami" oraz wykleiły naszą kroplę zebranymi nakretkam. W ramach projektu wykonały również instrumenty muzyczne z plastikowych butelek, które będziemy wykorzystywać na zajęciach muzycznych.

PROGRAM PRZEDSZKOLNEJ EDUKACJI TYTONIOWEJ

W roku szkolnym 2021/2022 grupa Starszaków z Oddziałów Przedszkolnych bierze udział w Programie przedszolnym edukacji antytytoniowej pt. "Czyste powietrze wokół nas". Program „Czyste Powietrze Wokół Nas” realizowany jest od 2008 roku i dostosowany jest do dzieci w wieku 5-6 lat. Głównym celem Programu jest zwiększenie wiedzy rodziców w zakresie ochrony dzieci przed narażeniem na działanie dymu tytoniowego oraz kształtowanie świadomych, asertywnych postaw wśród dzieci dotyczących ochrony własnego zdrowia, w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami palącymi.

PROGRAM EDUKACYJNY "MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ!"

W roku szkolnym 2021/2022 Oddziały Przedszkolne biorą udział w projekcie edukacyjnym pt. "Mamo, tato, wolę wodę!”. To jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska. W ramach programu tworzone są dla przedszkoli eksperckie materiały edukacyjno-poznawcze, w tym scenariusze zajęć, angażujące dzieci i wychowawców do wspólnej nauki poprzez zabawę.